Medarbejdere i Arkitektur - A-Z

Kontakt

Agustín Granados

Agustín Granados

Arkitekt
T: +45 5161 2187
Ahmad Wasfi Hamdan

Ahmad Wasfi Hamdan

Bygningskonstruktør praktikant, Aarhus
T: +45 5161 1488
Alf Østergaard Laursen

Alf Østergaard Laursen

Arkitekt MAA, Aarhus
T: +45 5161 2447

Amra Ljubijankic

Landskabsarkitekt
T: +45 5161 3560
Anders Skou Svendsen

Anders Skou Svendsen

Tømrersvend ved Bimmer (2004), Bygningskonstruktør MAK fra KEA (2012), Kursus i entrepriseret (2014), Bygningskonstruktør, København

Andreas Moesgaard Gertsen

Bygningskonstruktør MAK med speciale i FM og arkitektur, Københavns Erhvervsakademi KEA, 2011, Bygningskonstruktør, København
T: +45 51611929
Benny Uhlmann

Benny Uhlmann

Arkitekt MAA 1982, Bygningskonstruktør 1976., Arkitekt, København
T: +45 51614512
Bilal Nassar

Bilal Nassar

Bygningskonstruktør 2016, uddannet på KTS, uddannet i projektledelse fra Niels Brock i 2012, Teknisk Designer i 2011 fra KTS. , Bygningskonstruktør, København
Camilla H. Horsted

Camilla H. Horsted

Civilingeniør, AAU, 2006, Projektleder og Urban Designer
Carl Brandt

Carl Brandt

Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T: +45 5161 2450
Carsten Bech

Carsten Bech

Faglig leder, Byggeledelse & Økonomi, Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T: +45 5161 2451
Carsten Carlo Friari Nielsen

Carsten Carlo Friari Nielsen

Landskabsarkitekt, Aarhus
T: +45 5161 1513

Casper Helmer Falk Kristensen

Bygningskonstruktør, Aalborg
Charlotte Møller

Charlotte Møller

Arkitekt MAA, Afdelingsleder, Arkitektur & Integreret Design, Erhverv & Offentlig - KBH
chbv

Christian Bilbo Vedel

Landskabsarkitekt 2002, Landskabsarkitekt, København
T: +45 5161 8586
Christian Flensburg Christensen

Christian Flensburg Christensen

Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T: +45 5161 2453
Christian Pasbjerg

Christian Pasbjerg

Faglig leder, Byggeledelse & Økonomi, Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T: +45 5161 2454
Connie Randi Petersen

Connie Randi Petersen

Teknisk designer, København
T: +45 5161 2362

David John Duffus

Senior arkitekt, København
T: +45 5161 4154
Ditte Clausen

Ditte Maria Clausen

Bygningskonstruktør, MAK 1994, Bygningskonstruktør, København
T: +45 5161 8115
Dorthe Ploug

Dorthe Ploug

Sekretær, Aarhus
T: +45 5161 2455

Elisabeth Malmsten Laigaard

Arkitekt MAA 2007, Belysningsarkitekt, København
T: +45 5161 3944
Erling  Buskbjerg Poulsen

Erling Buskbjerg Poulsen

Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T: +45 5161 2456
Eske Vind Ramvad

Eske Vind Ramvad

Arkitekt MAA, Markedschef, Fyn
T: +45 5161 4111
Flemming Buchwald

Flemming Buchwald

Arkitekt, Kunstakademiets arkitektskole 1981. Kursus i EU-udbud i praksis og MS Project 2011., Arkitekt, København
T: 5161 4515
FLF

Flemming Faartoft

Bygningskonstruktør, Aarhus
T: +45 5161 2477
Flemming Stenaa Jensen

Flemming Stenaa Jensen

Faglig leder, Projektering & Design, Ingeniør, København
T: +45 5161 1758
Franka Bungarten

Franka Bungarten

Arkitekt MAA, Architect ARB, Dipl. Ing. Architektin, Arkitekt MAA, Aarhus
T: +45 5161 2458
Gorm Egdal Larsen

Gorm Egdal Larsen

Landskabsarkitekt MDL 2015, Landskabsarkitekt, København
T: +45 51611974
Hanna Møller

Hanna Møller

Seniortekniker, Vejle
T: +45 5161 4710
Henrik Rasmussen

Henrik Rasmussen

Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T: +45 5161 2460
Inge Bauer

Inge Bauer

Projektchef, Vejle
T: +45 5161 4702
Jacob Frøslee Jonsson

Jacob Frøslee Jonsson

Arkitekt MAA, Kreativ leder, Arkitektur & Integreret Design, Erhverv & Offentligt - KBH
T: +45 5161 6021

Jakob Feldager Jørgensen

Arkitekt, Aalborg
T: +45 5161 4356

Jakob Lindberg Wad

Senior konsulent, København
T: +45 5161 4275
Jan Haaning Thomsen

Jan Haaning Thomsen

Faglig leder, Arkitektur & Design, Arkitekt MAA, Aarhus
T: +45 5161 2461
Jan Hendrik Müller

Jan Hendrik Müller

Arkitekt, København
T: +45 516 18517
Jens Kirk

Jens Kirk

Arkitekt Kunstakademiets arkitektskole 1985, Arkitekt, København
T: +45 5161 5135
Jens Nielsen

Jens Nielsen

Murer 1970, Bygningskonstruktør MAK 1974, Bygningskonstruktør, København
T: +45 5161 4520
Jens Kroon

Jens Kroon

Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T: +45 5161 2462
Jesper Bredkær

Jesper Bredkær-Sørensen

Bygningskonstruktør mak, VIA University College 2012 – med speciale i 3D-projektering og BIM. Uddannet tømrer, 2007. , Bygningskonstruktør, København
T: +45 5161 4602
Jesper Christiansen

Jesper Christiansen

Bygningskonstruktør, Erhvervsakademi Sjælland 2015. Uddannet tømrer 1999. , Bygningskonstruktør, København
T: +45 5161 1980
Jette Villefrance Nielsen

Jette Villefrance Nielsen

Projektleder, Aarhus
T: +45 5161 1507
Jonas Chr. Primdahl

Jonas Chr. Primdahl

Bygningskonstruktør, Aarhus
T: +45 5161 2478

Karen Andersen

T: +45 5161 4377

Katrine Mai-Jørgensen

Leder pq- og tilbudsprocesser
T: +45 5161 4470
Katrine Ravn Møller

Katrine Ravn Møller

Arkitekt, Aarhus
T: +45 5161 2631
Katja Waage Petersen

Katja Waagepetersen

Arkitekt, Kunstakademiets arkitektskole i København 2013. Møbelsnedker 2000., Arkitekt, København
T: +45 5161 4536
Klaus Roed Hansen

Klaus Roed Hansen

Arkitekt, Aarhus
T: +45 5161 2657
Kristian Akstrup Gade Heller

Kristian Akstrup Gade Heller

Bygningskonstruktør, Aarhus
T: +45 5161 2471

Kristian Seier

Senior Arkitekt
T: +45 5161 5002
Lars Jevanord

Lars Jevanord

Udlært smed 1986, Bygningskonstruktør MAK 2000, Bygningskonstruktør, København
T: +45 5161 4526
Line Borring

Line Borring

Administrations- og kommunikationskoordinator, Århus Handelsskole 1995, PQ- og tilbudskoordinator, København
T: +45 5161 2111
Maja Pedersen

Maja Pedersen

Arkitekt maa, Kunstakademiets Arkitektskole 2012, Arkitekt, København
T: +45 5161 4537

Malene Munch

Afdelingsleder for Byudvikling og Landskab, Aarhus og Vejle
T: +45 5161 4183
Malene Skaarup Valberg

Malene Skaarup Valberg

Bygningskonstruktør, MAK 2014, Arkitekt, København
T: +45 5161 2191
Maria Moreanu

Maria Moreanu

Arkitekt, Master i Arkitektur ved University of Architecture and Urban Planning, Bukarest, 2013. , Arkitekt, København
T: +45 5161 2914
Marianne Kahr Nielsen

Marianne Kahr Nielsen

Arkitekt Kunstakademiets arkitektskole 2011, Arkitekt, København
T: +45 5161 7950
Maria Toft Jensen

Marie Toft-Jensen

Cand. Scient. Anth. KU, 2010, Antropolog, København.
T: +45 5161 1915
Martin Korsgaard

Martin Korsgaard

Bygningskonstruktør, Aarhus
T: +45 51611434
Martin Rosenbom Hoffmann

Martin Rosenbom Hoffmann

Arkitekt, Aarhus
Mette Gosmer

Mette Gosmer

Layouter, Aarhus
T: +45 5161 2468
Mi Sundheim

Mi Sundheim

Arkitekt maa fra Kunstakademiets Arkitektskole i 1988, Arkitekt, København
T: +45 5161 4583
Michael Cederfeld

Michael Cederfeld

Arkitekt, Kunstakademiets Arkitektskole 1988., Arkitekt, København
T: +45 5161 1725
Michael Reventlow-Mourier

Michael Reventlow-Mourier

Seniordirektør, Arkitektur & Eksisterende Byggeri
T: +45 5161 2568
Mikkel Simonsen

Mikkel Simonsen

Bygningskonstruktør, 2014, Tømreruddannet fra træfagenes byggeuddannelse, 2011, Bygningskonstruktør, København
T: +45 5161 1861

Michael Vestergaard Thomsen

Byudvikling & Landskab, Vejle
T: +45 5161 4834
Morten Blicher

Morten Blicher

Konstruktør, Aarhus
Nicki Laursen

Nicki Laursen

Murersvend 2008. Bygningskonstruktør 2013. , Bygningskonstruktør, København
T: +45 5161 2108
Per Damgaard-Sørensen

Per Damgaard-Sørensen

Arkitekt MAA, Kreativ Leder, Arkitektur & Integreret Design - Aarhus
T: +45 5161 2475

Per Zwinge

Senior manager, København
T: +45 5161 4529
Pernille Pagaard

Pernille Pagaard

Jordbrugsteknolog, Vejle
T: +45 5161 4712
Peter Højgaard

Peter Højgaard

Projektleder, København
T: +45 51615023
Peter Ladefoged Aaen

Peter Ladefoged Aaen

Arkitekt, Aarhus
T: +45 5161 2601
Peter Lund

Peter Lund

Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T: +45 5161 2476
Rikke Kristensen

Rikke Kristensen

Tekniker, Vejle
T: +45 5161 4709
Ronni Laxy Jensen

Ronni Laxy Jensen

Bygningskonstruktør praktikant, Aarhus
T: +45 5161 1447
Rosanna Ekberg Westergaard

Rosanna Ekberg Westergaard

Bygningskonstruktør MAK, Københavns Erhvervsakademi 2009, Konstruktions Designer, København
Sabine Møller

Sabine Møller

Cand. Design (2014), Lysdesigner, København
Sara Jakobsgaard Jensen

Sara Jakobsgaard Jensen

Arkitekt, Aarhus
T: +45 5161 1669

Sarunas Noskaitis

Arkitekt, København
T: +45 5161 4366
Sasja Uhrenholt

Sasja Uhrenholt

Arkitekt, Aalborg
T: +45 5161 4236
Shane O'Brien

Shane O'Brien

Senior arkitekt, København
T: +45 5161 4153

Signe Annika Haulrich

Urban architect and planner
T: +45 5161 2638
Simon Tayler Iwersen

Simon Tayler Iwersen

Bygningskonstruktør, Aarhus

Simone Hansen

Projektkoordinator, København
T: +45 5161 7677

Siri Stokholm Carlsen

Arkitekt MAA, Aarhus
T: +45 5161 2479
Sirkku Singer

Sirkku Singer

Arkitekt fra Kunstakademiets Arkitektskole i 2000, Landskabsarkitekt, København
T: +45 5161 7299
Steffen Salbo

Steffen Salbo

Bygningssnedker i 2000. Bygningskonstruktør i 2008, Faglig leder, Projektering & Design, Bygningskonstruktør BTH, København
T: +45 5161 4533
Svend Erik Brink

Svend Erik Brink

Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T: +45 5161 2480
Søren Gert

Søren Gert

Senior projektleder, Aarhus
T: +45 5161 1536
Søren Kjærgaard

Søren Kjærgaard

Konstruktør, Aarhus
T: +45 5161 4347

Thea-Maria Sørensen

Cand. Mag. i anvendt kulturanalyse, Københavns Universitet 2016, Procesrådgiver, København
T: +45 5161 2550
Theis Christensen

Theis Christensen

Arkitekt, Aarhus

Thomas Graah

Arkitekt maa, Arkitektskolen i Århus, 1997, Arkitekt, København
T: +45 5161 6386

Tina Andersen

Arkitekt MAA, Aarhus
T: +45 5161 2481

Tore Brøcker

Bygningskonstruktør BTH, Aarhus
T: +45 5161 2482
Trine Relster

Trine Relster Thouber

Antropolog, cant.scient.ant. KU, 2002, Antropolog og kommunikationsmedarbejder, København
T: +45 5161 4534

Vladan Paunovic, IALD

Architect, Lighting Designer (MA), Creative Lead
T: +45 5161 8601

Xiuyuan Liu

Bygningskonstruktør, København
T: +45 5161 4404

Rambøll Danmark

Rambøll Danmark
Hannemanns Allé 53
DK-2300 København S
Tel: +45 5161 1000
Fax +45 5161 1001

Mail: ramboll@ramboll.dk

CVR numre

CVR numre

Rambøll Danmark
35128417

Rambøll Energi
35128417

Rambøll Gruppen
10160669

Rambøll Management Consulting
60997918